Dnia 19.04.2023 roku w murach Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej miało miejsce uroczyste otwarcie „Wirtualnej Sali zbrodni” – Pracowni VR. Nowoczesnej i efektownej metody nauczania, poprzez kreowanie scenariuszy zdarzenia. Pracownia VR jest uzupełnieniem procesu kształcenia realizowanego w tradycyjnym laboratorium kryminalistycznym.

To ważne dla Uczelni wydarzenie zgromadziło parlamentarzystów w osobach: Przemysława Drabka reprezentującego Ministra Edukacji i Nauki Profesora Przemysława Czarnka, Agnieszkę Gorgoń-Komor – Senatora RP, Mirosławę Nykiel, Małgorzatę Pępek.

Szczególne gratulacje od Ministra Edukacji i Nauki odczytał Poseł Przemysław Drabek. Na adres Uczelni wpłynęły również liczne listy gratulacyjne między innym od Pana Posła Kazimierza Matusznego, I Wicewojewody Śląskiego Jana Chrząszcza oraz dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół.

Władze samorządowe reprezentował Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Wśród licznie zgromadzonych gości pojawili się także przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele Diecezji Bielsko-Żywieckiej, reprezentanci Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z Warszawy, pełnomocnik i doradca zarządu Asseco ds. edukacji w Warszawie, przedstawiciele oświaty i osoby działające na rzecz miasta Bielska-Białej.

Rektor dr hab. inż. Jacek Binda, prof. WSFiP zaprezentował efekty realizowanych Projektów Uczelni finansowanych przez NCBiR, dzięki którym Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej staję się coraz bardziej przyjazna studentom, oraz dostępna dla ludzi z niepełnosprawnościami.

Następnie krótki wykład wygłosił Kierownik katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego Dr hab. Bronisław Młodziejowski, prof. WSFiP na temat „Możliwości współczesnej kryminalistyki”.

Zebranym gościom zaprezentowano nowoczesną Pracownię VR – „wirtualne miejsce zbrodni”, w której to studenci Prawa oraz Bezpieczeństwa wewnętrznego będą mogli doskonalić umiejętności związane z prowadzeniem oględzin kryminalistycznych oraz zabezpieczeniem śladów na miejscu zdarzenia.

Dodatkowo zgromadzeni mieli możliwość skorzystania z możliwości jakie daje Laboratorium kryminalistyczne oraz multimedialna strzelnica laserowa.

Bardzo dziękujemy wszystkich zaproszonym gościom za przybycie.

List Gratulacyjny od Ministra Edukacji i Nauki