Pytania? Zadzwoń: +48 33 829 72 41/26

Aktualności dla studenta

Serdecznie zapraszamy naszych studentów z Ukrainy do skorzystania z darmowej oferty pomocy prawnej w ramach wolontariatu.
Nasza Uczelnia wśród wielu form pomocy postanowiła podjąć działania wspierające studentów w zakresie udzielania porad prawnych, sporządzania pism urzędowych, wniosków, przekazywania informacji o przysługujących świadczeniach, umożliwienia w razie potrzeby kontaktów z notariuszami, kancelariami prawniczymi.
W celu ustalenia szczegółów dotyczących pomocy prawnej prosimy o kontakt z Panem dr Stanisławem Ciupką – Prodziekanem WSFiP.

Tel. +48 33 829 72 10
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W marcu 2020 r. pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, sparaliżowała system edukacyjny nie tylko w Polsce ale na całym świecie, co spowodowało, że szkolnictwo wyższe stanęło przed ogromnym wyzwaniem kształcenia studentów z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W trosce o dobro i zdrowie studentów również nasza Uczelnia wprowadziła system nauki zdalnej, który sprawdził się w tych trudnych warunkach, co potwierdzają rozmowy ze studentami i wykładowcami.

Władze Uczelni na bieżąco monitorują sytuację epidemiczną wykorzystując nabyte doświadczenia. Wiemy, iż najlepszą droga zdobywania wiedzy jest bezpośredni kontakt wykładowców ze studentami i dążymy do przywrócenia tej formy kształcenia.

W Nowym Roku Akademickim 2021/2022 Uczelnia planuje wprowadzić model nauki hybrydowej, który polegać będzie na tym, iż część wykładów prowadzonych będzie w postaci zdalnej, natomiast ćwiczenia oraz laboratoria pozostaną w formie tradycyjnej - czyli stacjonarnej na terenie Uczelni. Model ten zapewni z jednej strony maksymalizację efektów uczenia się, budowane relacji studenckich oraz student – wykładowca a z drugiej strony komfort i bezpieczeństwo studiowania.

Jesteśmy przekonani, iż taki model nauczania usatysfakcjonuje obecnych oraz przyszłych studentów Wyższej Szkoły Finansów i Prawa,

Życzymy studentom Uczelni powodzenia w czasie trwającej sesji egzaminacyjnej, kandydatom na studia trafnych decyzji związanych z wyborem kierunku studiów.

Do zobaczenia w murach Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej w Nowym Roku Akademickim 2021/2022 .

Przedmiotem dofinansowania jest pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym dla studentów z niepełnosprawnością. Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną, chcesz otrzymać dofinansowanie do nauki w szkole wyższej to

szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-dofinansowania-do-uzyskania-wyksztalcenia-na-poziomie-wyzszym.

Wydział Strategii i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zachęca studentów do udziału w anonimowej ankiecie „Barometr Bielska-Białej”, a także wyrażenia swojej opinii o jakości życia w naszym mieście i poziomie świadczonych usług miejskich. Wypełnienie ankiety pomoże ocenić poziom aktywności obywatelskiej i zaangażowania mieszkańców w życie miasta. Ankieta będzie okresowo powtarzana, aby śledzić zmiany w Państwa ocenie funkcjonowania miasta i móc wykorzystać jej wyniki do monitoringu powstającej właśnie „Strategii Rozwoju Bielska-Białej do 2030 r.”.

Ankieta została umieszczona na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, zakładka Mieszkaniec —Bielsko-Biała 2030. Jest anonimowa, a czas potrzebny na jej wypełnienie to ok. 10 minut. Wszystkie podane przez Państwa informacje zostaną zagregowane do zbiorczych danych statystycznych.

Ankieta będzie dostępna do 6 czerwca 2021 r.

Link do ankiety:
https://bielsko-biala.pl/bielsko-biala-2030 lub www.bielskobiala2030.pl

Atuty Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej

 

Prestiż i wysoka pozycja ANSBB w środowisku

Szeroka i różnorodna oferta studiów dostosowana do potrzeb rynku pracy

Wysoko wykwalifikowana kadra naukowo - dydaktyczna

Nowoczesna baza dydaktyczna, laboratoria z unikalną aparaturą badawczą

Umiędzynarodowienie studiów, m.in. Erasmus+, Cepus

Aktywność w kołach, konferencjach i seminariach naukowych

Niskie czesne, wysokie stypendia, liczne promocje

Dogodna lokalizacja i nowoczesna baza dydaktyczna

Studia kończące się uzyskaniem dyplomu oraz licznych certyfikatów

Adres


Akademia Nauk Stosowanych
w Bielsku-Białej
43-382 Bielsko-Biała ul. Cz. Tańskiego 5
Elektroniczna Skrzynka Podawcza:
/wsfip_bb/SkrytkaESP
Konto bankowe:
Bank Pekao S.A.
28 1240 4142 1111 0000 4823 0360

Back to top