Studia na kierunku Informatyka to pasjonująca podróż w świat nowoczesnych technologii, oferująca nieograniczone perspektywy zawodowe. Absolwenci mogą specjalizować się w programowaniu, zarządzaniu systemami informatycznymi czy rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań. Elastyczność kierunku pozwala na ekspansję w obszarach takich jak sztuczna inteligencja czy cyberbezpieczeństwo. W sektorze prywatnym absolwenci informatyki są kluczowi dla rozwoju nowoczesnych firm. Mogą pracować nad tworzeniem oprogramowania, analizą danych czy projektowaniem systemów informatycznych. Współpraca z sektorem biznesowym oferuje nie tylko atrakcyjne perspektywy finansowe, ale także szansę na udział w projektach innowacyjnych. W erze cyfrowej, zapotrzebowanie na specjalistów IT rośnie, czyniąc studia informatyczne idealnym wyborem dla tych, którzy chcą połączyć pasję z dynamiczną karierą.
dr inż. Tomasz Tatoń
Adiunkt w Katedrze Finansów i Logistyki
Specjalności:
- Bazy danych i systemy sieciowe
- Grafika komputerowa i techniki multimedialne
- Programowanie aplikacji na urządzenia mobilne
- Sztuczna inteligencja
Kadra:
Wykładowcy to specjaliści w różnych dziedzinach informatyki, takich jak programowanie, systemy operacyjne, bazy danych, sieci komputerowe, sztuczna inteligencja, analiza danych, projektowanie oprogramowania, inżynieria oprogramowania, bezpieczeństwo informatyczne, grafika komputerowa, interakcja człowiek-komputer czy uczenie maszynowe. Prowadzą wykłady, seminaria i laboratoria, są pracownikami krajowych i zagranicznych przedsiębiorstw informatycznych. Publikują artykuły naukowe oraz biorą udział w międzynarodowych konferencjach branżowych.
Perspektywy zatrudnienia:
Absolwenci zyskują doskonałe perspektywy zatrudnienia w dynamicznym środowisku branży IT, zarówno w kraju jak i za granicą. Zapotrzebowanie na absolwentów informatyki zgłaszają koncerny handlowe, jednostki samorządów terytorialnych, przedsiębiorstwa. Mają również możliwość otwarcia własnej działalności gospodarczej w zakresie np. consultingu informatycznego.
Miejsce praktyk:
Studenci odbywają praktyki w m.in.: firmach informatycznych oraz działach IT przedsiębiorstw, instytucji administracji państwowej i samorządowej. Studenci mają również możliwość odbycia praktyk zagranicznych.
Opłaty:
Informatyka