Pytania? Zadzwoń: +48 33 829 72 41/26

Finanse i Rachunkowość
Prawo
Bezpieczeństwo Wewnętrzne
Administracja

Aktualności dla kandydata

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów, który pozwoli Ci osiągnąć sukces zawodowy oraz spełnienie osobiste? Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej oferuje Ci wyjątkową możliwość rozwoju w dziedzinie prawa. Przygotuj się na fascynującą podróż po meandrach prawniczego świata, gdzie wiedza, umiejętności i pasja otworzą przed Tobą nieograniczone horyzonty. Poznaj kierunek Prawo i przekonaj się, dlaczego warto rozpocząć tę niezwykłą przygodę.

Prawo w Wielu Wymiarach

Prawo jest fundamentem naszego społeczeństwa. Jego znajomość i stosowanie są niezbędne dla zapewnienia sprawiedliwości oraz prawidłowego funkcjonowania systemu prawno-ustrojowego. Kierunek Prawo w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą zgłębić tajniki prawa, zarówno krajowego, jak i międzynarodowego.

Nasi wykwalifikowani wykładowcy to doświadczeni praktycy prawa karnego, cywilnego czy gospodarczego. Nowoczesne metody nauczania pozwolą Ci opanować kompleksowe zagadnienia prawne, od prawa cywilnego i karnego przez prawo pracy, prawo handlowe czy prawo administracyjne. Prawo w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej oferuje również możliwość specjalizacji w różnych dziedzinach prawa, abyś mógł wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twoim zainteresowaniom i aspiracjom zawodowym.

Innowacyjne Metody Nauczania

W Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej wiemy, że każdy student ma indywidualne potrzeby i preferencje edukacyjne. Dlatego nasze metody nauczania są dopasowane do Ciebie, zapewniając efektywny proces nauki i rozwijając nie tylko Twoją wiedzę, ale także umiejętności praktyczne.

Nasze laboratoria prawnicze wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt, który pozwala na realistyczne symulacje prawnych scenariuszy. Posiadamy pracownię wirtualnej rzeczywistość – wirtualną salę zbrodni, w której opanujesz praktyczne kompetencje kryminalistyczne. Dodatkowo, prowadzimy liczne warsztaty, konferencje i seminaria, na których spotkasz się z praktykami prawa, prawnikami reprezentującymi różne dziedziny oraz z ekspertami w dziedzinie prawa międzynarodowego. Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej wspólne z Okręgową Radą Adwokacką w Bielsku-Białej pod patronatem Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej cyklicznie organizuje Ogólnopolską Konferencję Naukową Quo vadis Democratia?, która gromadzi ekspertów z całego kraju.

Perspektywy Zawodowe

Absolwenci kierunku Prawo w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej cieszą się uznaniem na rynku pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki solidnemu wykształceniu prawniczemu oraz zdobytemu doświadczeniu, stają się cenionymi specjalistami w różnych instytucjach publicznych, kancelariach, firmach prywatnych i przedsiębiorstwach. Nie tylko możesz podjąć pracę jako adwokat, radca prawny czy sędzia. Studia na kierunku Prawo otwierają przed Tobą również możliwości pracy w administracji publicznej, sektorze bankowym, organizacjach międzynarodowych czy w sektorze korporacyjnym.

Atmosfera i Aktywności Studenckie

Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej to nie tylko miejsce nauki, ale także dynamicznego rozwoju osobistego i społecznego. Nasi studenci organizują różnorodne aktywności, takie jak koła naukowe, debaty, konferencje oraz wydarzenia kulturalne. Możesz liczyć na wsparcie społeczności akademickiej, która stworzy dla Ciebie sprzyjające warunki do nauki i doskonalenia swoich zainteresowań.

Dołącz już dziś i otwórz drzwi do przyszłości, która należy do Ciebie!

Aleksander Sapiński, MBA
Pełnomocnik Rektora WSFIP

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej uruchomiła nowy Kierunek studiów jakim jest Logistyka. Wykładowca Naszej Uczelni i specjalista z zakresu Logistyki Pani dr Ilona Petryk postanowiła przybliżyć nam ten temat.

Logistyka jest ważnym elementem współczesnego życia gospodarczego. Zapewnia swobodny przepływ materiałów, surowców podczas produkcji, wszelkiego rodzaju przewozów towarowych i pasażerskich. Logistyka jest narzędziem budowania przewag konkurencyjnych nowoczesnych firm produkcyjnych i usługowych, a także niezbędnym elementem w zakresie administracji na każdym szczeblu. Celem kształcenia na Kierunku Logistyka jest poznanie głównych zadań logistycznych wspierających nowoczesne zarządzanie w przedsiębiorstwie produkcyjnym.

Studiując logistykę nauczysz się zarządzać procesami i systemami logistycznymi, magazynem i organizacją dostaw. Będziesz przygotowany do pracy w branży transportowo-spedycyjnej, a także w firmach dystrybucyjnych, produkcyjnych i usługowych. Dzięki znajomości mechanizmów zarządzania firmą spedycyjną, relacji z klientami oraz umiejętności korzystania z narzędzi informatycznych będziesz mógł znaleźć pracę w firmach zajmujących się krajowym i międzynarodowym obrotem towarowym.

Zdobędziesz kwalifikacje do pracy jako specjalista lub menedżer w zakresie logistyki, łańcucha dostaw i koordynacji działań w łańcuchach dostaw, zakupów, zaopatrzenia i dostaw, współpracy z dostawcami, magazynowania, logistyki produkcji, transportu, dystrybucji i obsługi klienta.

Program nauczania odpowiada aktualnym potrzebom pracodawców. Wiedza i umiejętności, które możesz zdobyć podczas studiów, będą wykorzystywane w niemal wszystkich typach przedsiębiorstw działających w obszarze TSL (Transport-Spedycja-Logistyka). Wiedza w tym zakresie daje możliwość pracy na stanowiskach kierowniczych, analityków systemowych, projektantów i konsultantów zajmujących się rozwojem produktów, logistyką, produkcją, transportem, magazynowaniem, sprzedażą i dystrybucją produktów.

Dr Ilona Petryk

Adiunkt Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej

Część z nas nadal żyje wakacyjnym nastrojem, a część już z większą uwagą przygląda się poszczególnym propozycjom kierunków studiów. Dla tych drugich mamy kilka ciekawostek związanych z ważnym dla naszej uczelni kierunkiem Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Chcemy zwrócić Waszą uwagę szczególnie na specjalność Kryminologia i kryminalistyka. Jednymi z ulubionych zajęć studentów są te z przedmiotu metody identyfikacji osób. Zapewne to dzięki osobowości prowadzącego zajęcia Pana doktora Dariusza Szydłowskiego, doświadczonego, policyjnego technika kryminalistyki. A może to też kwestia naszego odpowiednio wyposażonego laboratorium kryminalistycznego? Myślę, że wielu z nas z wypiekami na twarzy ogląda seriale z cyklu SCI i zastanawia się, jak to jest naprawdę. Czy łatwo zidentyfikować człowieka? A co można wywnioskować z śladów linii papilarnych? Czy identyfikacja daktyloskopijna daje 100 procent pewności? To wszystko, zwłaszcza na ćwiczeniach w atmosferze otwartej dyskusji przekazuje studentom prawdziwy pasjonat kryminalistyki, pracownik naukowy, a jednocześnie doświadczony praktyk, doktor Szydłowski. W związku z postulatami zainteresowanych studentów planujemy rozwinięcie w nowym roku akademickim zajęć poświęconych grafologii.

Wiemy, że aktywność intelektualna to nie wszystko. Stąd też dla naszych studentów, zwłaszcza na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrze, oferujemy bezpłatny kurs samoobrony realizowany z wykorzystaniem sali treningowej i szeregu akcesoriów pozwalających skutecznie samoobrony się nauczyć. Uzupełnieniem tego będzie zestaw ulicznych strategii przetrwania, przygotowany przez magistra Mariusza Kulińskiego, wykładowcę akademickiego, a wcześniej oficera bielskiej Policji, wieloletniego specjalisty z zakresu prewencji kryminalnej.

Dla rządnych możniejszych wrażeń oferujemy, również bezpłatny, kurs strzelecki. Zaczynami od kilku słów teorii, przechodzimy następnie do naszego multimedialnego trenażera strzeleckiego nazywanego strzelnicą laserową, by wreszcie przenieść się na strzelnicę bojową i uczyć się posługiwać krótką i długą bronią palną. Dotychczasowe kursy z tego zakresu prowadził były instruktor z Jednostki Wojsk Specjalnych NIL.

Jak możecie przeczytać, w naszej uczelni dobra przygoda nie kończy się z końcem wakacji. Dobra przygoda zaczyna się 1 października w murach naszej uczelni! Serdecznie Was zapraszamy!

Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej jako jedyna Uczelnia na Podbeskidziu ogłasza nabór na Kierunek PRAWO – niestacjonarne jednolite studia magisterskie z możliwością Indywidualnej Organizacji Studiów.

Studia są przeznaczone dla osób, które ukończyły studia licencjackie lub magisterskie na innych kierunkach. Istnieje możliwość przeniesienia części zaliczeń z poprzednich studiów. Dzięki zaliczeniu wybranych przedmiotów i Indywidualnej Organizacji Studiów można uzyskać pełne wykształcenie prawnicze, w czasie znacząco krótszym niż 5 lat.

Absolwent przygotowany jest do podjęcia wszystkich aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych. Praktyki studenckie realizowane są m.in. w prokuraturze, sądach, kancelariach notarialnych, radców prawnych i adwokackich. Studia niestacjonarne odbywają się w trybie zjazdowym (sobota, niedziela co drugi weekend). Wszelkie konieczne informacje można zasięgnąć u Dziekana Wydziału Prawa i Nauk Społecznych naszej uczelni dr Stanisława Ciupki.

Zapraszamy!

Szczegóły:
Dziekanat Wydziału Prawa i Nauk Społecznych WSFiP
Tel. 33 8297241

Atuty Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej

 

Prestiż i wysoka pozycja ANSBB w środowisku

Szeroka i różnorodna oferta studiów dostosowana do potrzeb rynku pracy

Wysoko wykwalifikowana kadra naukowo - dydaktyczna

Nowoczesna baza dydaktyczna, laboratoria z unikalną aparaturą badawczą

Umiędzynarodowienie studiów, m.in. Erasmus+, Cepus

Aktywność w kołach, konferencjach i seminariach naukowych

Niskie czesne, wysokie stypendia, liczne promocje

Dogodna lokalizacja i nowoczesna baza dydaktyczna

Studia kończące się uzyskaniem dyplomu oraz licznych certyfikatów

Adres


Akademia Nauk Stosowanych
w Bielsku-Białej
43-382 Bielsko-Biała ul. Cz. Tańskiego 5
Elektroniczna Skrzynka Podawcza:
/wsfip_bb/SkrytkaESP
Konto bankowe:
Bank Pekao S.A.
28 1240 4142 1111 0000 4823 0360

Back to top