Witamy w procesie rekrutacji na kursy
Cieszymy się, że wybrał/a Pani/Pan Akademię Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej. Dołożymy wszelkich starań aby nie zawieść pokładanego w Nas zaufania.
Jesteśmy przekonani, że wybór Naszej Uczelni spełni Pani/Pana oczekiwania.
Aby zapisać się proszę wybrać odpowiedni kurs, a następnie przejść do formularza rejestracyjnego za pomocą czerwonego przycisku „Zapisz się”
Szkolenie kończy się Certyfikatem Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej oraz Kancelarii Transportowej KOBEN.
Szkolenie prowadzone z udziałem specjalistów praktyków: prawników prawa transportowego, inspektorów transportu drogowego, oraz innych. - Eksperci
Tematyka szkolenia wynika z przepisów UE i ich kolejnych nowelizacji a także kontynuacji ich wdrożenia w roku 2025. Szkolenie dotyczy zmian, jakie niesie ze sobą „Pakiet Mobilności” w zakresie wielu różnych obszarów organizacji transportu, z uwzględnieniem konkretnych regulacji oraz ich skutków zarówno dla przedsiębiorców z branży TSL, jak i kierowców, a także całej branży transportowej na rynku unijnym.
Pakiet Mobilności to zagadnienia dotyczące:
- czasu jazdy kierowców,
- odpoczynku kierowców i zjeżdżania do bazy,
- zmiany warunków płacy kierowców,
- sposobu delegowania kierowców,
- sprawiedliwej konkurencji w zakresie dostępu do rynku przewoźników i spedytorów oraz innych podmiotów branży TSL z państw Unii Europejskiej świadczących tego rodzaju usługi,
- tachografów,
„Pakiet Mobilności” został ogłoszony przez Parlament Europejski w 2020 roku w lipcu, a zaczął obowiązywać 20 sierpnia 2020 roku. Natomiast dalsze nowelizacje od roku 2022 do chwili obecnej wprowadzają szereg zmian, których wdrożenie dotyczy także roku 2025. Z tym związana jest tematyka niniejszego szkolenia. Szkolenie ma na celu identyfikację najważniejszych przepisów Pakietu Mobilności z punktu widzenia prawnych i finansowych konsekwencji ich zastosowania, a także tego co wiąże się z obowiązkami dla firm oraz kadry zarządającej z branży transportowej, kierowców. Szkolenie jest skierowane do specjalistów i praktyków z branży transportowej, jak również innych podmiotów i osób zainteresowanych tematyką Pakietu Mobilności.
Za nieprzestrzeganie przepisów i regulacji Pakietu Mobilności grożą:
- kary finansowe,
- utrata dobrej reputacji przewoźnika,
- a co za tym idzie spadek liczby klientów i udziału w rynku oraz straty finansowe.
- zapoznanie firm, czym jest Pakiet Mobilności i jego znaczenie,
- zapoznanie z nowelizacją przepisów w ramach Pakietu Mobilności,
- przedstawienie skutków wdrożenia przepisów Pakietu Mobilności z punktu widzenia:
- firmy transportowej/spedycyjnej/operatora logistycznego,
- kierowcy,
- rynku usług transportowych.
- zaprezentowanie kalendarium i obowiązkowych wymogów oraz czasu na wdrożenie,
- przedstawienie skutków niedostosowania się do przepisów.
- znajomość tego, czym jest Pakiet Mobilności i jakie niesie skutki dla firmy i przedsiębiorcy działającego w branży transportowej na terenie Polski oraz Unii Europejskiej,
- umiejętność zastosowania nowych przepisów Pakietu Mobilności z punktu widzenia obszaru, w jakim działa Państwa firma,
- wiedza co do terminów i obligatoryjnych przepisów, które każda firma działająca na rynku usług transportowych musi spełnić i wdrożyć oraz kar, za ich nieprzestrzeganie,
- umiejętność identyfikacji kosztów, jakie niesie Pakiet Mobilności dla firm,
- umiejętność obniżenia kosztów z jego wdrażania,
- identyfikacja zagrożeń, jakie niesie Pakiet Mobilności, konieczności weryfikacji korzyści z obecności na rynkach transportowych krajów członkowskich Unii Europejskiej,
- umiejętność oceny sytuacji Państwa firmy w branży transportowej po wejściu w życie nowelizacji Pakietu Mobilności.
Przedsiębiorstwa z branży transportowej oraz TSL, w szczególności:
- firmy transportowe/przewoźnicy drogowi,
- firmy spedycyjne,
- kierowcy,
- pracownicy firm transportowych i innych powiązanych z branżą transportową,
- managerowie i zarządzający firmami transportowymi,
- operatorzy logistyczni,
- inne firmy i podmioty, których działalność wymaga znajomości przepisów w transporcie drogowym i Pakietu Mobilności i ich nowelizacji oraz wyzwań dla branży transportowej, jakie niesie za sobą,
- studenci Kierunku Logistyka i Transport, przygotowujący się do pracy w firmach transportowych, spedycyjnych czy logistycznych.
Zdalnie
- ilość dni: 1 dni.
- ilość godzin: 8h
przy szkoleniach grupowych powyżej 5 osób rabat
- eksperci z obszaru transportu i logistyki,
- praktycy/ specjaliści branży transportowej,
- prawnicy wyspecjalizowani w przepisach i regulacjach obowiązujących w branży transportowej na terenie Polski oraz Unii Europejskiej.
Eksperci prowadzący szkolenie:
- Prawnik prawa transportowego posiadający wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów z branży TSL, prelegent wielu szkoleń dla branży transportowej, którego wiedza praktyczna w zakresie Pakietu Mobilności pozwala na rozwiązanie wielu problemów w transporcie i uniknięcie kar.
- Inspektor transportu drogowego, biegły sądowy przez dwie kadencje w zakresie transportu, prelegent wielu szkolenia dla kierowców, przedsiębiorców, spedytorów, logistyków w zakresie transportu drogowego, ustawy o transporcie drogowym, w zakresie czasu pracy kierowców, rozporządzeń unijnych dotyczących dostępu do rynku transportowego, pakietu mobilności oraz w zakresie mocowania ładunków.
- Wykładowca ANSBB, doktor, z wieloletnim doświadczeniem teoretycznym i praktycznym w logistyce międzynarodowej, zarządzaniu łańcuchami dostaw/supply chain management, optymalizacji procesów transportowych i logistycznych i innych.
Tematyka szkolenia wynika z konieczności dostosowania się wszystkich podmiotów związanych z transportem drogowym, na terenie Unii Europejskiej, do zmiany przepisów dotyczących E-CMR.
ELEKTRONICZNY LIST PRZEWOZOWY stał się bowiem obowiązkowy, z dniem 21 sierpnia 2024 roku po wejściu w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1056 w sprawie elektronicznych informacji dot. transportu towarowego – Electronic Freight Transport Information e-FTI.
Od tego momentu w całej Unii Europejskiej E-CMR stał się pełnoprawnym dokumentem przewozowym. Od sierpnia 2024 wdrozenie E-CMR jest obligatoryjne.
Szkolenie ma na celu przedstawienie możliwości, jakie daje elektroniczny list przewozowy, jak również w jaki sposob go wystawiać i stosować w praktyce przewozów transportowych.
Szkolenie daje także pogłębioną wiedzę, co do możliwych błędów w zastosowaniu E-CMR czy kar, jakie mogą wynikać z niestosowania się do przepisów w zakresie jego wykorzystania w praktyce realizacji procesu transportowego.
W Polsce można było wykorzystywać E-CMR już wcześniej w formie hybrydowej, tj. elektronicznej + wersji papierowej, ale obecnie niezbędna jest pogłębiona wiedza, jak korzystać z E-CMR, w co wpisuje się idea niniejszego szkolenia.
Organy kontrolujące ze wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej (np. Inspekcje transportu drogowego) opierają się na dokumentacji dot. transportu towarowego w postaci elektronicznej, stąd aby uniknąć kar należy dobrze zapoznać się z przepisami i zastosowaniem E-CMR, a taką możliwość daje niniejsze szkolenie.
Stąd inicjatywa przygotowania niniejszego szkolenia oraz udział praktyków z różnych dziedzin w szkoleniu.
- zapoznanie uczestników ze zmianami w przepisach, wymogami i konsekwencjami wdrożenia E-CMR,
- praktyczne korzystanie z Elektronicznego Listu Przewozowego E-CMR,
- pokazanie różnych aspektów jego zastosowania, błędów i konsekwencji nieprawidłowego wystawienia i zastosowania w Polsce oraz na terenie Unii Europejskiej.
- Obowiązującymi przepisami w zakresie E-CMR,
- Etapami wdrażania E-CMR,
- Zasadami wystawiania Elektronicznego listu przewozowego,
- Wymogami, jakie obowiązują podmioty, które mają obowiązek stosować E-CMR,
- Zakresem obowiązywania Konwencji CMR,
- Możliwością stosowania listu przewozowego w formie elektronicznej w przewozach międzynarodowych w obecnym stanie prawnym,
- Korzyściami wynikającymi z korzystania z elektronicznych listów przewozowych,
- Ryzykami wystąpienia negatywnych skutków zastosowania E-CMR zarówno w relacjach cywilnoprawnych, jak i publicznoprawnych, z uwagi na niespójność przepisów polskich i unijnych.
- Umiejętność zastosowania w praktyce aktualnych przepisów krajowych i międzynarodowych dotyczących E-CMR,
- Umiejętność praktycznego wdrożenia E-CMR,
- Nabycie umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów wynikających z konieczności zmian związanych z wdrożeniem E-CMR i możliwości uniknięcia błędów z tym związanych,
- Umiejętność praktyczna związana z wystawianiem i dostarczaniem E-CMR, jak również procedury jego zmiany lub uzupełniania,
- Zapoznanie z platformami i narzędziami informatycznymi związanymi z wykorzystaniem E-CMR,
- Inne kompetencje praktyczne istotne w codziennej pracy podmiotu czy osoby związanej z branżą transportową i obiegiem dokumentów transportowych.
Szkolenie skierowane jest do:
- Kadry zarządzającej oraz pracowników z firm transportowych i logistycznych, mających obowiązek wystawiania E-CMR od sierpnia br., a co za tym idzie zobligowanych do zapoznania się ze zmieniającymi się przepisami oraz zasadami wdrożenia elektronicznego listu przewozowego E-CMR, a także obowiązku jego wykorzystywania,
- Operatorów logistycznych, nadawców ładunków i ich odbiorców,
- Kierowców w transporcie drogowym, mających styczność z dokumentami przewozowymi, w tym z E-CMR,
- Właścicieli i korzystających z platform E-CMR oraz innych zainteresowanych wykorzystaniem E-CMR - Elektronicznego Listu Przewozowego,
- Pracowników wszystkich innych firm, działających na rynkach międzynarodowych w obszarze transportu czy mogących mieć styczność z E-CMR – Elektronicznym listem przewozowym.
Istrnieje także możliwość zorganizowania szkolenia przy pakietach grupowych:
- w siedzibie firmy zainteresowanej szkoleniami,
- w siedzibie Uczelni - ANSBB - Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej.
- ilość dni: 1 dni.
- ilość godzin: 8h
przy szkoleniach grupowych powyżej 5 osób rabat
- prawnicy Kancelarii Transportowej Koben wyspecjalizowani w przepisach i regulacjach związanych z dokumentami w transporcie,
- inspektorzy transportu drogowego,
- eksperci z obszaru organizacji procesów transportowych z Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej oraz eksperci zewnętrzni.
Szkolenie kończy się Certyfikatem Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej oraz Kancelarii Transportowej KOBEN
Tematyka szkolenia wynika ze zwiększenia znaczenia i ilości przewozów materiałów niebezpiecznych różnymi rodzajami transportu, w tym transportem lotniczym CARGO, w świetle wzrostu kosztów ich przewozu transportem drogowym czy wahań stawek frachtu morskiego od okresu pandemii. Coraz więcej towarów jest przewożonych samolotami, a dostarczanych transportem drogowym jedynie na lotnisko. Szkolenie ma za zadanie zwiększenie wiedzy co do możliwości wykorzystania transportu lotniczego do przewozu materiałów niebezpiecznych w eksporcie i imporcie, nie tylko próbek produktów, ale różnych partii towarów czy komponentów, w logistyce produkcji czy dystrybucji. Konkretna wiedza w zakresie przepisów, które trzeba spełnić, co do sposobu pakowania czy oznakowania towarów niebezpiecznych, wymaganej dokumentacji, ma na celu zachęcenie do ich przewozu transportem lotniczym. Z tego wynika inicjatywa jego zorganizowania
Celem szkolenia jest:
- pokazanie potencjalnych możliwości przewozu transportem lotniczych różnych grup towarów, w tym ze szczególnym naciskiem na kwestie przewozu towarów niebezpiecznych,
- przedstawienie klasyfikacji towarów niebezpiecznych oraz ograniczeń w ich transporcie drogą lotniczą,
- przedstawienie aktualnych przepisów i konwencji międzynarodowych, mających zastosowanie dla transportu towarów niebezpiecznych w branży lotniczej,
- zapoznanie uczestników szkolenia z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą transport lotniczy materiałów niebezpiecznych,
- przedstawienie dokumentów transportowych i innych wymaganych w transporcie produktów niebezpiecznych,
- analiza kosztów transportu tego rodzaju towarów i konkurencyjności stawek frachtu lotniczego CARGO,
- zapoznanie uczestników szkolenia z rodzajem opakowań, ich oznakowaniem oraz wymogami co do przygotowania towarów niebezpiecznych do transportu lotniczego,
- zapoznanie uczestników z innowacyjnymi rozwiązaniami transportu towarów niebezpiecznych drogą powietrzną,
- przedstawienie zasad rozmieszczania ładunku na pokładzie samolotu,
- analiza lokalizacji i potencjału wyspecjalizowanych lotnisk w Polsce i na świecie oraz hubów lotniczych, przystosowanych do transportu i przeładunku towarów niebezpiecznych, co może być przydatne dla przedstawicieli firm eksportujących swoje produkty do wielu różnych rynków na świecie.
- oraz inne szczegółowe zagadnienia pozwalające odpowiednio przygotować i zabezpieczyć ładunki do transportu lotniczego.
- uzyskanie przez uczestników wiedzy na temat specyfiki transportu i rynku lotniczego CARGO,
- umiejętność klasyfikacji i oznakowania towarów niebezpiecznych, a także tego, które rodzaje towarów mogą być przewożone transportem lotniczym,
- znajomość aktualnych przepisów międzynarodowych i wymogów, obowiązujących przy transporcie lotniczym towarów niebezpiecznych,
- wiedza na temat innowacyjnych rozwiązań w obszarze transportu towarów niebezpiecznych w branży lotniczej, min. typów kontenerów i inne,
- wiedza na temat możliwości obniżenia kosztów i opłacalności przewozu towarów niebezpiecznych w transporcie lotniczym oraz uzyskania przewagi konkurencyjnej w stosunku do transportu drogą morską czy koleją,
- umiejętność identyfikacja zagrożeń i ich niwelowania poprzez odpowiednie przygotowanie, pakowanie i zabezpieczenie towaru do transportu drogą lotniczą,
- umiejętność oceny potencjalnych możliwości wykorzystania transportu lotniczego z punktu widzenia danej branży, firmy i rodzaju produktu, co może być szczególnie przydatne dal przedstawicieli firm, mających kompetencje decyzyjne w tym zakresie.
Szkolenie skierowane jest do:
- kadry zarządzającej oraz pracowników z firm transportowych, logistycznych, zainteresowanych transportem towarów w branży lotniczej CARGO, w tym materiałów niebezpiecznych,
- wszystkich innych firm działających na rynkach międzynarodowych,
- pracowników działów eksportu,
- kierowców w transporcie drogowym, których zadaniem jest transport materiałów niebezpiecznych do i z lotnisk,
- pracowników obsługi naziemnej lotnisk,
- pracowników linii lotniczych.
Zdalnie
- ilość dni: 2 dni.
- ilość godzin: 8h x 2 dni: 16h
przy szkoleniach grupowych powyżej 5 osób rabat
- eksperci z obszaru transportu i logistyki materiałów niebezpiecznych,
- praktycy/ specjaliści z branży transportu lotniczego CARGO ,
- prawnicy wyspecjalizowani w przepisach i regulacjach obowiązujących w branży transportowej i lotniczej
- Szkolenie przeznaczone jest dla osób zajmujących się w przedsiębiorstwie planowaniem, negocjowaniem i nadzorem nad wykonywaniem inwestycji budowlanych.
- Wybrane zagadnienia z ustawy o zamówieniach publicznych - liczba godzin - 2
- Zasady kontraktowania umów o roboty budowlane - liczba godzin - 2
- Sposoby zabezpieczenia przed skutkami patologii występujących w obrębie usług budowlanych - liczba godzin - 2
- Sposoby zabezpieczenia podwykonawców przed skutkami upadłości generalnego wykonawcy - liczba godzin - 2
- 1-dzień szkoleniowy Kurs odbędzie się w Akademii Nauk Stosowanych, ul. Tańskiego 5 43-382 Bielsko-Biała
- Koszt kursu 200,00 PLN, wpłaty należy dokonywać przelewem na konto Akademii Nauk Stosowanych, Bielsko-Biała, ul. Czesława Tańskiego 5 Bank Pekao S.A. O/Bielsko-Biała nr 28 1240 4142 1111 0000 4823 0360
- wszystkich osób (w tym, nauczycieli, rodziców, uczniów,…) korzystających z różnego rodzaju usług sieci Internet, z wykorzystaniem komputerów i urządzeń mobilnych
- Zdobycie wiedzy dotyczącej szybkiego i skutecznego wyszukiwania żądanych informacji w Internecie, oraz oceny wiarygodności i przydatności pozyskiwanych informacji,
- Podjęcia właściwych decyzji dotyczących bezpieczeństwa użytkowania urządzeń komputerowych i mobilnych, z optymalnym doborem rodzaju ochron,
- oznanie zasad bezpiecznego użytkowania poczty internetowej,
- Zdobycie praktycznych wiadomości i umiejętności niezbędnych dla założenia i prowadzenia własnej firmy z uwzględnieniem, min. zasad tworzenia nazwy firmy z domeną i jej dostępnością raz rejestracją oraz poprawnego i optymalnego administrowania stroną internetową.
- Wiarygodność i bezpieczeństwo informacji oraz transakcji w sieci Internet.
- Ocena wiarygodności informacji
- Polityka domen - Ustalenie właściciela serwisu WWW
- Typowe wiarygodne serwisy
- Zagrożenia usług internetowych, w tym e-mail oraz metody zwiększenia bezpieczeństwa
- Zagrożenia udostępniania osobistych danych w Internecie
- Metody wyłudzania danych osobowych i przeciwdziałanie nim
- Niebezpieczeństwa udziału w tzw. Konkursach …
- Niebezpieczeństwa udziału w tzw. Konkursach …
- Bezpieczeństwo usług bankowych oraz ukryte zagrożenia tzw. Chwilówek (np. Szybka kasa za 0 zł ?!)
- Lokalizacja i dane po IP
- Blokery – czy zawsze pomagają unikać reklam
- Przykłady innych niebezpieczeństw
- Elementy ochrony sprzętu i aplikacji wykorzystywanych w usługach internetowych
- zasady bezpiecznego konfigurowania sprzętu
- aplikacje wspomagające bezpieczeństwo sprzętu i o programowania
- zasady bezpiecznego użytkowania sprzętu i oprogramowania
- wszystkich osób (w tym, nauczycieli, uczniów, rodziców, …) przygotowujących i/lub prowadzących prezentacje
- Nabycie umiejętności zdobywania danych niezbędnych dla stworzenia, na odpowiednim poziomie, prezentacji dającej szanse na osiągnięcie jej zamierzonych celów.
- Nabycie umiejętności przygotowania prezentacji zapewniającej interakcyjność, w postaci odpowiedniej struktury, tj. m.in.:
- interaktywnego planu wystąpienia w postaci aktywnego menu,
- dodawania aktywnych linków do stron, internetowych, dokumentów,
- powiększania grafik z poziomu miniatur na slajdzie.
- Zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie profesjonalnej sztuki prezentowania.
- Projekt i przygotowanie profesjonalnej mobilnej prezentacji
- dostosowanej do różnego poziomu uczestników prezentacji
- mobilnej, zawierającą aktywny plan wystąpienia (hiperłącza)
- umożliwiającą łatwe wykorzystywanie wg potrzeb w dowolnej kolejności dostosowanej do percepcji i życzeń uczestników
- potrafią wykorzystać optymalnie powierzchnię slajdów i dostosować je do poprawnej struktury prezentacji
- zawierającą hiperłącza do pomocniczych plików z okienkiem nawigacji, linki Internetu, …
- profesjonalnej (zrealizowanej tak aby była ona czytelna dla wszystkich uczestników prezentacji, wykorzystywała obok profesjonalnej wiedzy, także psycho-fizyczne właściwości slajdów i struktury prezentacji) dla osiągania zamierzonych jej celów oraz
- którą łatwo i szybko, dostosować do nowych wymagań mobilności, w tym m.in. powiększania wybranych elementów graficznych występujących na slajdach)
- Wykorzystanie prezentacji w procesie prezentowania;
- przygotować się do prezentacji
- rozpocząć prezentowanie
- prowadzić profesjonalne prezentowanie z wykorzystaniem mobilnej prezentacji
Ilość godzin: 30h
Cena: 1.200 zł (możliwość opłaty w 2 ratach po 600 zł)
Możliwość nauki w formie zdalnej lub stacjonarnej
Kurs zakończony zaświadczeniem Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej
Kontakt: 33 8297242
W dalszym procesie rekrutacji może Pani/Pan kontaktować się z Uczelnią za pomocą adresu mailowego dzienakat(at)ansbb.edu.pl