Pytania? Zadzwoń: +48 33 829 72 41/26

Pozytywna Energia w IT to program, w którym przygotowujemy osoby bez doświadczenia informatycznego do zawodu testera oprogramowania, inżyniera wymagań lub analityka biznesowego. Udział w projekcie jest darmowy dla uczestników.
Dla kogo?
Program skierowany jest do młodych osób, spełniających następujące kryteria:
  • Mniej niż 30 lat,
  • Zamieszkujący w woj. Śląskim,
  • Niepracujący,
  • Nieuczący się w trybie stacjonarnym.
Jak to działa?
Zgłoszenia do projektu przyjmowane są przez internetowy formularz rekrutacyjny: kliknij w link.
Po pozytywnym rozpatrzeniu kandydatury, a także dostarczeniu wymaganych dokumentów i zakwalifikowaniu się do projektu kandydat rozpoczyna swoją przygodę w branży IT od spotkania z doradcą zawodowym i podpisania umowy uczestnictwa.
  1. Pierwszy etap szkoleń to 5-dniowy kurs z obsługi komputerów. Przewidywane są dwa poziomy zaawansowania, dostosowane do początkowych umiejętności Uczestnika: ECDL lub ECDL Advanced. Kurs kończy się egzaminem, po którego zdaniu otrzymuje się międzynarodowy certyfikat.
  2. Kolejny etap to 10-dniowe szkolenie specjalistyczne połączone z praktycznymi warsztatami, również zakończone egzaminem z certyfikatem uznawanym na całym świecie. W zależności od predyspozycji Uczestnik kierowany jest na jedną z trzech ścieżek:
    • Tester oprogramowania z certyfikatem ISTQB,
    • Inżynier wymagań z certyfikatem IREB,
    • Analityk biznesowy z certyfikatem BPM.
  3. Po ukończeniu obu etapów szkolenia oraz zdaniu związanych z nimi egzaminów Uczestnik trafi na 3 miesięczny płatny staż, podczas którego będzie miał szansę w praktyce poznać pracę w wybranym zawodzie oraz wykorzystać nabyte umiejętności.
  4. Po odbyciu staży Uczestnicy wezmą udział w warsztatach podsumowujących, prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin IT, dzięki którym poznają pełnię możliwości dalszego rozwoju w branży.
  5. Ostatni krok to zdobycie zatrudnienia. Na tym etapie wszystko zależy od Uczestnika, ale i tu udzielimy wsparcia w postaci: doradcy zawodowego i pośrednika pracy, bezpośredniego kontaktu ze śląskimi firmami z branży IT oraz rekomendacji na spotkania rekrutacyjne.
Kiedy?
Pierwsza tura szkoleń odbędzie się w lipcu 2018 roku, rekrutacja nadal trwa. Serdecznie zapraszamy!
Przewidywane są również następne edycje, w innych miesiącach 2018 oraz 2019 roku. Więcej informacji można uzyskać poprzez kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organizatorzy
Organizatorami projektu są śląskie firmy Risk Partner Sp. z o.o. oraz ZDZ Sp. z o.o., współpracujące z doświadczonymi ekspertami z branży IT, trenerami i doradcami. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Atuty Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej

 

Prestiż i wysoka pozycja ANSBB w środowisku

Szeroka i różnorodna oferta studiów dostosowana do potrzeb rynku pracy

Wysoko wykwalifikowana kadra naukowo - dydaktyczna

Nowoczesna baza dydaktyczna, laboratoria z unikalną aparaturą badawczą

Umiędzynarodowienie studiów, m.in. Erasmus+, Cepus

Aktywność w kołach, konferencjach i seminariach naukowych

Niskie czesne, wysokie stypendia, liczne promocje

Dogodna lokalizacja i nowoczesna baza dydaktyczna

Studia kończące się uzyskaniem dyplomu oraz licznych certyfikatów

Adres


Akademia Nauk Stosowanych
w Bielsku-Białej
43-382 Bielsko-Biała ul. Cz. Tańskiego 5
Elektroniczna Skrzynka Podawcza:
/wsfip_bb/SkrytkaESP
Konto bankowe:
Bank Pekao S.A.
28 1240 4142 1111 0000 4823 0360

Back to top