Finanse i Rachunkowość
Bezpieczeństwo Wewnętrzne
Administracja

Część z nas nadal żyje wakacyjnym nastrojem, a część już z większą uwagą przygląda się poszczególnym propozycjom kierunków studiów. Dla tych drugich mamy kilka ciekawostek związanych z ważnym dla naszej uczelni kierunkiem Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Chcemy zwrócić Waszą uwagę szczególnie na specjalność Kryminologia i kryminalistyka. Jednymi z ulubionych zajęć studentów są te z przedmiotu metody identyfikacji osób. Zapewne to dzięki osobowości prowadzącego zajęcia Pana doktora Dariusza Szydłowskiego, doświadczonego, policyjnego technika kryminalistyki. A może to też kwestia naszego odpowiednio wyposażonego laboratorium kryminalistycznego? Myślę, że wielu z nas z wypiekami na twarzy ogląda seriale z cyklu SCI i zastanawia się, jak to jest naprawdę. Czy łatwo zidentyfikować człowieka? A co można wywnioskować z śladów linii papilarnych? Czy identyfikacja daktyloskopijna daje 100 procent pewności? To wszystko, zwłaszcza na ćwiczeniach w atmosferze otwartej dyskusji przekazuje studentom prawdziwy pasjonat kryminalistyki, pracownik naukowy, a jednocześnie doświadczony praktyk, doktor Szydłowski. W związku z postulatami zainteresowanych studentów planujemy rozwinięcie w nowym roku akademickim zajęć poświęconych grafologii.

Wiemy, że aktywność intelektualna to nie wszystko. Stąd też dla naszych studentów, zwłaszcza na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrze, oferujemy bezpłatny kurs samoobrony realizowany z wykorzystaniem sali treningowej i szeregu akcesoriów pozwalających skutecznie samoobrony się nauczyć. Uzupełnieniem tego będzie zestaw ulicznych strategii przetrwania, przygotowany przez magistra Mariusza Kulińskiego, wykładowcę akademickiego, a wcześniej oficera bielskiej Policji, wieloletniego specjalisty z zakresu prewencji kryminalnej.

Dla rządnych możniejszych wrażeń oferujemy, również bezpłatny, kurs strzelecki. Zaczynami od kilku słów teorii, przechodzimy następnie do naszego multimedialnego trenażera strzeleckiego nazywanego strzelnicą laserową, by wreszcie przenieść się na strzelnicę bojową i uczyć się posługiwać krótką i długą bronią palną. Dotychczasowe kursy z tego zakresu prowadził były instruktor z Jednostki Wojsk Specjalnych NIL.

Jak możecie przeczytać, w naszej uczelni dobra przygoda nie kończy się z końcem wakacji. Dobra przygoda zaczyna się 1 października w murach naszej uczelni! Serdecznie Was zapraszamy!