Profil: ogólnoakademicki
Chcesz poznać jakie są finansowe i prawne uwarunkowania procesów gospodarczych i jak je wykorzystać by rozwinąć biznes? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na WSFiP.
Studia stacjonarne:
pierwszego stopnia
Studia niestacjonarne:
pierwszego stopnia
Terminy rekrutacji:
04.05.2024 r. – 30.11.2024 r.
Zajęcia rozpoczynają się:
01.10.2024 r.
Specjalności:
- Bankowość I
- Finanse przedsiębiorstw I
- Rachunkowość I
Dla kogo są studia:
Studia na kierunku Finanse i rachunkowość (stopień licencjat), to studia dla osób zainteresowanych gospodarką i jej funkcjonowaniem. Program nauczania przygotowuje studentów do zrozumienia skomplikowanych mechanizmów finansowych, zarządzania kapitałem oraz analizy danych finansowych, co umożliwia im podejmowanie kluczowych decyzji gospodarczych w różnych kontekstach. Podczas studiów na kierunku Finanse i rachunkowość studenci zdobywają szeroki zakres umiejętności i wiedzy, z zakresu m.in.: sporządzania i interpretacji sprawozdań finansowych, umożliwiających ocenę kondycji finansowej przedsiębiorstwa, efektywnego zarządzania kapitałem, inwestycjami i ryzykiem, w tym analiza kosztów i korzyści różnych projektów inwestycyjnych, tworzenia i analizy informacji rachunkowych wykorzystywanych w procesie podejmowania decyzji zarządczych, interpretacji danych finansowych, oceny efektywności działalności przedsiębiorstwa, regulacji dotyczących opodatkowania, aspektów finansowych związanych z działalnością przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej, w tym ryzyka walutowego i metod finansowania transakcji zagranicznych, korzystania z narzędzi statystycznych do analizy danych finansowych i podejmowania trafnych wniosków.
Jeżeli je posiadasz lub chcesz je nabyć i pogłębić oraz interesujesz się biznesem – to ten kierunek jest dla Ciebie. Studia prowadzone są zarówno na pierwszym (licencjackim) jak i drugim (magisterskim) stopniu kształcenia.
Cel kształcenia:
Studenci nabywają kompetencje niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie analityka finansowego i księgowego w działach finansowo-księgowych jak również na stanowiskach pokrewnych w jednostkach sektora publicznego, jednostkach samorządowych, instytucjach ubezpieczeniowych i bankach oraz pozostałych organizacjach - w tym produkcyjnych.
Kadra:
Zajęcia prowadzi doświadczona kadra dydaktyczna - eksperci z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, pracownicy naukowi cieszący się międzynarodowym uznaniem, przedstawiciele praktyki gospodarczej, finansiści, pracownicy urzędów skarbowych, organizacji samorządowych, pracownicy działów finansowych. Wykładowcy stanowią gwarancję jakości prowadzonych wykłdów i ćwiczeń, w tym zajęć praktycznych.
Laboratoria:
Do dyspozycji studentów kierunku Finanse i rachunkowość Uczelnia przygotowała profesjonalne laboratoria, w tym laboratorium technik komputerowych w księgowości. Laboratoria wposażone są w oprogramowanie finansowo-księgowe powszechnie wykorzystywane w biurach rachunkowych, działach finansowo-księgowych.
Wiedza teoretyczna i praktyka zdobyta w trakcie zajęć praktycznych pozwala studentom uzyskać niezbędne kwalifikacje zawodowe do podjęcia przyszłej pracy zawodowej w m.in. działach fiansowo-księgowych.
Miejsce praktyk:
Studenci odbywają praktyki w m.in.: działah finansowo-księgowych jednostek sektora publicznego, organizacji samorządowych, przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych, oddziałach banków, organizacjach ubezpieczeniowych, domach maklerskich, biurach doradztwa finansowego.
Perspektywy zatrudnienia:
Absolwenci studiów I stopnia posiadają niezbędne kompetencje do podjęcia pracy na stanowisku młodszego księgowego, młodszego analityka finansowego i im pokrewnych. Studia pozwalają na dalszy rozwój zawodowy zwieńczony stanowiskiem głównego księgowego, doradcy kredytowego, dyrektora finansowego, audytora finansowego, biegłego rewidenta, aktuariusza, analityka bankowego, doradcy inwestycyjnego, maklera papierów wartościowych (po zdaniu egzaminów).
Opłaty:
Finanse i Rachunkowość I stopień