W poniedziałek 24 października 2022 r. , studenci mieli okazję wysłuchać wykładu inauguracyjnego działalność Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii Wyższej Szkoły Finansów w Bielsku-Białej w roku akademickim 2022/2023 pt : „ Rekonstrukcja morfologiczna ,somatyczna i behawioralna człowieka na podstawie monitoringu wizyjnego”. Wykład ten przeprowadził dr. hab. prof. WSFiP Bronisław Młodziejowski wybitny ekspert z zakresu biologii kryminalistycznej, medycyny sądowej oraz antropologii sądowej, w tym identyfikacji osób na podstawie zdjęć fotograficznych, nagrań pochodzących z systemów monitoringowych i zapisów wideo, szef ekspedycji do spraw ekshumacji ofiar zbrodni katyńskiej oraz wieloletni Prezes Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego w Warszawie, kierownik Katedry Bezpieczeństwa oraz wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.
Uczestnicy spotkania mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o praktyczne aspekty pracy biegłego sądowego z zakresu badań antropologicznych, w tym identyfikacji osób na podstawie zdjęć fotograficznych, nagrań pochodzących z systemów monitoringowych i zapisów wideo oraz metody identyfikacji i rekonstrukcji zdarzeń na podstawie monitoringu wizyjnego. Dziękujemy Panu Profesorowi za poświęcony nam czas i przekazanie cennej wiedzy, która w dużej mierze pozwoliła nam poszerzyć horyzonty wykonywanych rekonstrukcji na potrzeby prowadzonych postępowań.