Pytania? Zadzwoń: +48 33 829 72 41/26

Pandemia wirusa SARS-CoV2 istotnie wpłynęła na realizację programu Erasmus+.

Na szczęście nie zatrzymała ERASMUSA. „Pandemia zastała uczestników mobilności w różnych sytuacjach: niektórzy byli już w partnerskich uczelniach zagranicznych, inni szykowali się do wyjazdu, jeszcze inni przygotowywali się do przystąpienia do rekrutacji umożliwiającej udział w Erasmusie+ w kolejnym semestrze lub roku akademickim. Mobilności tych, którzy jeszcze nie wyjechali, zostały przesunięte w czasie. Wszyscy czekali na podjęcie przez uczelnie w Europie i na świecie decyzji co dalej" - mówił na początku pandemii Dyrektor Generalny Fundacji FRSE zajmującej się Erasmusem+ w Polsce. Pandemia przyniosła radykalne zmiany w standardowym funkcjonowaniu tysięcy uczelni w Polsce i na świecie.

Wykładowcy Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej (w czasie pandemii jeszcze: Wyższa Szkoła Finansów i Prawa) zmuszeni byli w formie zdalnej uczestniczyć w Programie, gdyż kolejne lockdowny oraz ograniczenia wprowadzone w systemach edukacji wyższej w wielu krajach, konieczność noszenia maseczek i szczepień, znacząco ograniczyły możliwości wyjazdów i wykładów bezpośrednich.

Wykładowcy naszej Uczelni prowadzili wykłady w formie e-learningu dla studentów z partnerskich Uczelni zagranicznych oraz uczestniczyli w szkoleniach przez Platformy komunikacyjne (m.in. Microsoft Teams, Zoom czy Moodle), które nie stanowiły bariery. Stały się wręcz nieodzownym elementem nowoczesnego nauczania. Chociaż metody i techniki kształcenia na podległość mogą istotnie zwiększyć efektywność przekazu treści, to nie są w stanie zastąpić kontaktu bezpośredniego.

Pandemia nie zawsze musiała być przeszkodą w realizacji wymiany akademickiej, zwłaszcza w okresie kolejnych fal pandemii. Możliwe były bowierm wyjazdy w formie krótkich mobilności pracowników w ramach STT, do tych krajów, które stopniowo znosiły czy luzowały pandemiczne ograniczenia.

Istniała możliwość zastąpienia aktywności fizycznej działaniami mieszanymi (blended e-learning).

W znacznie większym stopniu pandemia ograniczyła możliwości wyjazdów dla studentówn w ramach programu ERASMUS+. Z tego powodu wszyscy: zarówno wykładowcy, jak i studenci z radością powitali koniec pandemii.

Warto, pamiętając o doświadczeniach z pandemicznej przeszłości, aplikować na nowe nabory i korzystać z możliwości wyjazdów i doświadczeń wymiany akademickiej.

W sprawie nowych naborów proszę kierować zapytania na adres:

KONTAKT

Atuty Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej

 

Prestiż i wysoka pozycja ANSBB w środowisku

Szeroka i różnorodna oferta studiów dostosowana do potrzeb rynku pracy

Wysoko wykwalifikowana kadra naukowo - dydaktyczna

Nowoczesna baza dydaktyczna, laboratoria z unikalną aparaturą badawczą

Umiędzynarodowienie studiów, m.in. Erasmus+, Cepus

Aktywność w kołach, konferencjach i seminariach naukowych

Niskie czesne, wysokie stypendia, liczne promocje

Dogodna lokalizacja i nowoczesna baza dydaktyczna

Studia kończące się uzyskaniem dyplomu oraz licznych certyfikatów

Adres


Akademia Nauk Stosowanych
w Bielsku-Białej
43-382 Bielsko-Biała ul. Cz. Tańskiego 5
Elektroniczna Skrzynka Podawcza:
/wsfip_bb/SkrytkaESP
Konto bankowe:
Bank Pekao S.A.
28 1240 4142 1111 0000 4823 0360