Dzień pierwszy (24.06.2022):
Dziś rano rozpoczął się pierwszy dzień organizowanego przez Wyższą Szkołę Finansów i Prawa w Bielsku-Białej oraz Kijowski Państwowy Uniwersytet Budownictwa i Architektury seminarium naukowo-praktycznego pt.”Cyberbezpieczeństwo a wyzwania sztucznej inteligencji”, w którym biorą udział goście z Polski, Ukrainy, Słowacji oraz Iraku. Seminarium ma charakter opiniotwórczy na tematy wpływu sztucznej inteligencji na nasze bezpieczeństwo w sieci oraz w sytuacjach kryzysowych. Organizacja tego wydarzenia naukowego była możliwa dzięki współpracy przedstawicieli Katedry Finansów i Logistyki WSFiP - dr Edwarda Krawczyńskiego i mgr Aleksandra Sapińskiego z prof. dr hab. inż. Yurii Khlaponinem kierownikiem Katedry Cyberbezpieczeństwa i Inżynierii Komputerowego w KNUBA.
W trakcie dyskusji wyłoniły się tematy wojenne, które obecnie dotykają Ukrainę, a także parę lat temu Irak.
Drugi dzień obrad konferencji został zaplanowany na poniedziałek (27.06.2022).
Dzień Drugi (27.06.2022):
W poniedziałek 27 czerwca odbył się drugi dzień seminarium naukowo praktycznego pt. Cyberbezpieczeństwo i wyzwania sztucznej inteligencji”, którego organizatorami byli Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej oraz Kijowski Państwowy Uniwersytet Budownictwa i Architektury.
W drugim dniu konferencji oprócz przedstawicieli organizatorów udział wzięli goście z: Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, Państwowego Uniwersytetu Ekonomii i Handlu w Kijowie.
W trakcie swoich wystąpień uczeni prezentowali zagadnienia wykorzystania sztucznej inteligencji w branży automotiv czy zagrożeń korzystania z aplikacji pochodzenia obecnego w sytuacji wojny. Interesujące były także wystąpienia dotyczące zagadnień wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie dydaktycznym, co okazał się być szczególnie istotne w trakcie trwającej pandemii COVID-19.
Wszyscy uczestnicy potwierdzili chęć ponowienia spotkania na jesień.
 Policies