W dniu 25.05.2022r delegacja Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, na czele z Rektorem dr hab. inż. Jackiem Bindą, prof. WSFiP wzięła udział w uroczystych obchodach 31. rocznicy powstania Straży Granicznej organizowanych przez Śląski Oddział Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu.

Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu realizuje swoje zadania na terenie dwóch województw śląskiego i opolskiego i jest jednym z dziewięciu oddziałów podległych Komendantowi Głównemu Straży Granicznej działających na terenie kraju. W strukturach Śląskiego Oddziału SG funkcjonuje pięć Placówek Straży Granicznej: w Opolu, w Katowicach Pyrzowicach z Grupą Zamiejscową w Częstochowie, w Rudzie Śląskiej, w Sosnowcu i w mieście, w którym działa Nasza Uczelnia czyli w Bielsku – Białej. Na uroczystości obecni byli również: przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, przedstawiciele współdziałających z SG służb mundurowych i instytucji, duchowieństwa, sądownictwa i prokuratury, delegacje służb granicznych z Republiki Czeskiej, Konsulowie Honorowi z Francji, Republiki Serbii, Kazachstanu, Bangladeszu, przedstawiciele kultury, innych uczelni wyższych i szkół oraz funkcjonariusze i pracownicy Śląskiego Oddziału SG.

Święto było okazją do złożenia podziękowań funkcjonariuszom oraz pracownikom za ich wzorową służbę i pracę. Wręczone zostały wyróżnienia, odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty mianowania na kolejne stopnie służbowe w Straży Granicznej. Na zakończenie uroczystości dla przybyłych gości wystąpił Zespół TUMBAO ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.