W dniu 16.03.2022r. w Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej odbyło się IV Podbeskidzkie Forum Audytu Zarządzania i Kontroli Wewnętrznej.

Organizatorami Forum byli Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej, Accounting & Law Sp. ZOO oraz Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej.

Tematem Forum było zarządzanie ryzykiem Compliance we współczesnej bankowości, kultura zarządzania w jednostkach sektora finansów publicznych, rola compliance w organizacji oraz ład korporacyjny i etyka biznesu.

Tematyka Forum obejmowała idee jakości, bezpieczeństwa, organizacji oraz zarządzania ryzykiem w zmieniającym się otoczeniu społeczno-gospodarczym. Podejmowane przez Uczelnię działania, w tym promowanie Compliance, wpisują się w zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność Uczelni poprzez kształtowanie wartości i postaw społeczeństwa obywatelskiego, rozwoju kompetencji naukowych i społecznych, mających wpływ na efektywność działania organizacji.

W wydarzeniu wzięły udział osoby reprezentujące instytucje związane z audytem wewnętrznym, polityką compliance i zarządzaniem, reprezentanci instytucji bankowych, biur maklerskich oraz osoby związane z lokalnymi instytucjami i działalnością samorządową.

Prelegentami oraz prowadzącymi byli:

• dr hab. inż. Jacek Binda, prof. WSFiP – Rektor Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej
  • dr Paweł Mrowiec – kierownik studiów podyplomowych Compliance w organizacji
  • Robert Słoniec – prezes zarządu Accounting & Law Compliance Manager Sp. z o.o.
  • Iga Iwulska – szefowa działu prawnego wiodącej spółki giełdowej, wykładowca, trener Accounting & Law Sp. z o.o.
  • Leszek Adamski – prezes zarządu Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW)
  • dr Katarzyna Kruczek – członek zarządu Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW), ekspert Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej (PIKW)
  • Antoni Sekuła – członek zarządu Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej (CAKW)
  • Alicja Hoc-Rolińska – dyrektor audytu Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej (PIKW)