Drodzy Państwo Studenci oraz kandydaci na studia,

Jesteśmy przekonani, że dobrze bawicie się na wakacjach.

Jednak czas powrotów, w tym również na uczelnie, zbliża się nieuchronnie. Wraz z nim pojawiają się obawy co do sposobu funkcjonowania uczelni w Polsce. Rozumiemy te obawy.

Mamy jednak dla Was Studenci dobrą informację – Uczelnia jest przygotowana na różne scenariusze prowadzenia zajęć w pandemii.

Dysponujemy odpowiednim doświadczeniem i narzędziami oraz wsparciem świetnego zespołu informatyków. Pozwala nam to realizować cele studiów w maksymalnie dla Was Studentów bezpieczny sposób, adekwatnie do aktualnych warunków pandemicznych w Polsce. W Roku Akademickim 2021/2022 zajęcia dydaktyczne prowadzone mogą być z wykorzystaniem następujących modeli nauczania:

• model zdalny – możliwość studiowania w dowolnym miejscu na ziemi poprzez platformy:
    • MS Teams
    • Zoom
    • Moodle
    • ClickMeeting
  • model tradycyjny – możliwość studiowania w murach Uczelni – wykłady, ćwiczenia, laboratoria, warsztaty prowadzone w bezpośrednim kontakcie z wykładowcami i praktykami gospodarczymi
  • model hybrydowy – polegający na realizacji części zajęć w formie zdalnej (np. wykłady), a części w formie tradycyjnej - czyli stacjonarnej na terenie Uczelni (np. ćwiczenia, laboratoria)

Możliwe będzie również korzystanie z programów wspomagających proces nauczania:

• E-book – dostęp do wirtualnej biblioteki dla każdego studenta Naszej Uczelni już od pierwszego dnia studiów
  • MS Office – Word, Excel, PowerPoint, poczta elektroniczna
  • Wirtualna Uczelnia – studenci mają możliwość na bieżąco śledzić swoje postępy w nauce, sprawdzać plan zajęć oraz utrzymywać kontakt z wykładowcami
  • Symfonia firmy Sage
  • Optima
  • KDR firmy U-fin
  • Narzędzia Kohoot

Proces nauczania wspierać będą również:

• pracownia technik komputerowych w księgowości
  • stanowiska do nauki dla osób niedowidzących
  • laboratorium kryminalistyczne
  • multimedialna strzelnica laserowa (trenażer strzelecki)
  • sala do ćwiczenia z samoobrony
  • pracownia bezpieczeństwa wewnętrznego

Zdajemy sobie sprawę jak istotną rolę, szczególnie teraz w dobie pandemii, odgrywa wsparcie materialne. Dlatego stypendia będzie można otrzymać już od pierwszego semestru studiów!

Studia z WSFiP pozwolą bezpiecznie i w ciekawy sposób zdobyć lub uzupełnić wykształcenie.

Atrakcyjne czesne, nowoczesna infrastruktura, przyjazna atmosfera to cechy, które wyróżniają WSFiP.

Czekamy na Was!

dr hab. inż. Jacek Binda, prof. WSFiP