Szanowni Studenci,
Cała społeczności akademicka,

Kilkunastomiesięczny okres pandemii, w trakcie którego zajęcia prowadzone były w głównej mierze z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, dał się nam wszystkim silnie odczuć. Wpłynął istotnie na sposób budowania relacji społecznych, ale również na komfort studiowania. Mam przekonanie, że udało nam się wszystkim sprostać tej wyjątkowej sytuacji i zdaliśmy wspólnie ten egzamin.

Informacje płynące z Ministerstwa Zdrowia na temat spadkowego trendu liczby nowych zakażeń oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki na temat łagodzenia obostrzeń w uczelniach, pozwalają nam z wiarą patrzeć na nadchodzący rok akademicki 2021/2022, który mam nadzieję będzie odbywał się już stacjonarnie.

Miło mi również zakomunikować, że w bieżącym roku akademickim obrony egzaminów dyplomowych odbywać się będą w siedzibie Uczelni. Wynika to zarówno z faktu zmniejszonej liczby zakażeń jak i zwiększającej się liczby osób zaszczepionych, co istotnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

Ponieważ nie można jeszcze ogłosić końca pandemii, Uczelnia nadal będzie dostosowywać swoje działania do zaleceń Ministerstwa Edukacji i Nauki. Należy jednak pamiętać, że w przypadku przywrócenia zajęć w uczelniach, fakt niezaszczepienia się nie może usprawiedliwiać nieobecności studentów na zajęciach w siedzibie uczelni.

Życząc Państwu zdrowia, cieszę się na rychłe spotkanie w murach Uczelni.

Dr hab. inż. Jacek Binda, prof. WSFiP