Wyższa Szkoła Finansów i Prawa uzyskała kwalifikację Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Obrony Narodowej do realizacji części teoretycznej w ramach programu Legii Akademickiej.

Ministerstwo Obrony Narodowej realizuje od 2017 roku program ochotniczego szkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”. Organizatorem części teoretycznej modułu podstawowego i podoficerskiego szkolenia, obejmującej m.in. przedmioty z zakresu obronności i wiedzy wojskowej jest uczelnia. W tej edycji, jak i w roku poprzednim, część ta będzie realizowana w formie zdalnej w modułach podstawowym i podoficerskim.

Studenci realizujący moduł podstawowy oraz podoficerski po odbyciu i zaliczeniu części teoretycznej w uczelni ochotniczo składają do komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień właściwego dla ich miejsca zamieszkania wniosek o powołanie w trybie ochotniczym do odbycia ćwiczeń wojskowych. Część praktyczna programu trwa trzy lub sześć tygodni, w zależności od udziału studenta w jednym lub obu modułach tego szkolenia, tj. w module podstawowym lub module podoficerskim. Realizowana jest ona podczas przerwy wakacyjnej na terenie jednostek wojskowych w warunkach skoszarowania. Moduł szkolenia podstawowego (3 tygodnie szkolenia) zakończony jest egzaminem i złożeniem przysięgi wojskowej – uzyskanie statusu szeregowego rezerwy. Moduł szkolenia podoficerskiego (3 tygodnie szkolenia) zakończony jest egzaminem i mianowaniem na stopień podoficera (kaprala) – uzyskanie statusu podoficera rezerwy.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej MON: https://www.wojsko-polskie.pl/legia-akademicka/

Zgłoszenia proszę przesyłać przez e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 23 marca 2021. W razie pytań można pisać na ww. adres e-mail lub telefonicznie na numer 33 829 72 37. W programie również jest możliwy udział studentów z innych uczelni.

Serdecznie Państwa zachęcamy do udziału w programie. Daje on szansę na osobisty rozwój, przeżycie wspaniałej przygody i realizację patriotycznych idei. Pozwoli on zostać, przy okazji studiów na naszej uczelni, żołnierzem rezerwy Wojska Polskiego, nawet ze stopniem podoficerskim kaprala.