Podpisanie umowy o współpracy z firmą REKORD SI

W dniu 18.10.2024 r. miało miejsce ważne wydarzenie dla społeczności akademickiej oraz biznesowej regionu. Akademia Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej i REKORD Systemy Informatyczne podpisały oficjalną umowę o współpracy. W imieniu Akademii umowę podpisał JM Rektor dr hab. inż. Jacek Binda, prof. ANSBB, natomiast firmę REKORD reprezentowali Pan Janusz Szymura, Prezes Zarządu oraz Pan Piotr Szymura, Wiceprezes Zarządu.

Kluczowym elementem podpisanej umowy jest organizacja programów praktyk studenckich, doskonalenie programów nauczania oraz odpowiadanie na wyzwania społeczno-gospodarcze. Studenci Uczelni z kierunków takich jak: Informatyka, Logistyka, Bezpieczeństwo wewnętrzne, a nawet Prawo będą mieli możliwość zdobywania praktycznej wiedzy w realnych warunkach pracy w firmie REKORD SI. Studenci Akademii będą mieli nie tylko szansą na poznanie najnowszych technologii, ale również na pracę przy projektach wdrożeniowych. Podpisana umowa przewiduje również organizację seminariów i warsztatów, które będą skierowane zarówno do studentów, jak i młodych absolwentów, stawiających swoje pierwsze kroki na rynku pracy.

Wspólne działania ANSBB i REKORD mają na celu zapewnienie studentom solidnego przygotowania do pracy w zawodzie, szczególnie w kontekście przemysłu 4.0, w którym technologie cyfrowe odgrywają kluczową rolę. Szkolenia będą obejmować:

• Zastosowanie sztucznej inteligencji w systemach zarządzania,
  • Automatyzację procesów produkcyjnych i zarządzania,
  • Projektowanie i wdrażanie systemów ERP (Enterprise Resource Planning),
  • Bezpieczeństwo systemów informatycznych.

Zarówno Akademia Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej, jak i REKORD Systemy Informatyczne dążą do dynamicznego rozwoju nowych technologii. Współpraca między tymi instytucjami stanowi krok w stronę tworzenia innowacyjnych produktów i usług, które mogą zmieniać oblicze lokalnej, a także krajowej gospodarki.

Kluczowym aspektem tej współpracy jest przepływ wiedzy między Uczelnią a przedsiębiorstwem. REKORD Systemy Informatyczne, jako wiodący dostawca rozwiązań informatycznych w Polsce, wnosi do współpracy swoje bogate doświadczenie i know-how, a Akademia oferuje nowoczesną bazę dydaktyczną i naukową oraz młode, ambitne talenty, które pragną rozwijać swoje umiejętności w praktyce. To połączenie daje możliwość rozwijania technologii, które będą miały realny wpływ na rynek IT.

Jesteśmy pewni, że to partnerstwo będzie owocne i przyczyni się do wzmocnienia pozycji ANSBB oraz firmy REKORD na rynku nowoczesnych technologii.

Dział Promocji i Marketingu ANSBB