W dniu 13 października 2024 roku w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025, zorganizowana przez Duszpasterstwo Akademickie Katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Wydarzenie to zgromadziło przedstawicieli uczelni wyższych z regionu, w tym także reprezentację Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej.

Uczelnię reprezentowały władze Akademii, na czele z JM Rektorem, a także Samorząd Studencki wraz z pocztem sztandarowym. Udział w tej wyjątkowej uroczystości był dla nas nie tylko symbolem jedności akademickiej społeczności, ale również okazją do wspólnej refleksji nad wartościami, które towarzyszą nam w codziennej pracy naukowej i dydaktycznej. W otoczeniu zabytkowej architektury Katedry, pełnej historycznego dziedzictwa, wszyscy uczestnicy mogli poczuć atmosferę duchowego wsparcia, która towarzyszyła oficjalnemu rozpoczęciu nowego roku akademickiego. Obecność przedstawicieli ANSBB podczas tej wyjątkowej uroczystości miała symboliczne znaczenie. Reprezentacja władz Akademii oraz Samorządu Studenckiego wraz z pocztem sztandarowym podkreśliła zaangażowanie naszej społeczności w życie akademickie regionu oraz dążenie do łączenia nauki z wartościami humanistycznymi i społecznymi Rozpoczynając nowy rok akademicki 2024/2025, jesteśmy pełni nadziei i entuzjazmu wobec przyszłych wyzwań, które czekają naszą społeczność akademicką. Udział w Inauguracji zorganizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie pozwolił nam wejść w ten czas z refleksją nad odpowiedzialnością, jaka spoczywa na instytucjach akademickich, zarówno w kształtowaniu wiedzy, jak i rozwijaniu postaw moralnych oraz etycznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej wyjątkowej uroczystości. Dla Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej jest to czas nie tylko nowych wyzwań naukowych, ale również budowania wspólnoty akademickiej, której fundamentem są wartości solidarności, współpracy i odpowiedzialności.