Drodzy Wykładowcy i Studenci,

Dziś rozpoczynamy nowy rok akademicki w Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej (ANSBB) – czas wyzwań, ambitnych celów i możliwości rozwoju. To bardzo ważny moment dla całej społeczności akademickiej ANSBB, ponieważ w tym roku po raz 30 rozbrzmiewać będzie dostojne Gaudeamus Igitur i Gaude Mater Polonia.

Niech słowa Konfucjusza „Ucz się tak, jakbyś niczego jeszcze nie osiągnął, i lękaj się, byś nie stracił tego, co już osiągnąłeś.”, będą dla Państwa inspiracją w zdobywaniu wiedzy. Gratuluję wszystkim nowoprzyjętym studentom pierwszego roku dobrego wyboru. Jestem przekonany, że zarówno Uczelnia jak i wybrany kierunek studiów spełnią pokładane przez Państwa nadzieje i oczekiwania. Gratuluję wszystkim studentom wyższych roczników, którzy zaliczyli miniony rok i życzę Państwu dalszych sukcesów. Pamiętajcie, że Akademia to przestrzeń do współpracy i wymiany myśli. Wyrażam przekonanie, że starsi koledzy i koleżanki będą służyć radą i pomocą dla „pierwszoroczniaków”.

Szanowni Wykładowcy, to Państwo, swoją wiedzą i doświadczeniem, kształtujecie przyszłe pokolenia specjalistów. Wasza praca nie kończy się na przekazywaniu wiedzy – inspirujecie, wspieracie i pomagacie studentom odnaleźć ich własną ścieżkę rozwoju. Dziękuję za Państwa zaangażowanie, które czyni Akademię miejscem wyjątkowym, przyjaznym i otwartym na nowe wyzwania.

Nowy rok akademicki niesie ze sobą wiele nowych inicjatyw i projektów, które mają na celu wzbogacenie oferty edukacyjnej oraz ciągłą dbałość o najwyższą jakości procesu kształcenia. Akademia stale się rozwija, a nasze działania ukierunkowane są na stworzenie jak najlepszych warunków do studiowania, zdobywania wiedzy i umiejętności, realizowania pasji, które otwierają drzwi do przyszłej kariery zawodowej.

Nasza wspólnota akademicka jest miejscem, gdzie spotykają się różnorodne perspektywy, talenty i ambicje. Dlatego zachęcam wszystkich studentów do aktywnego uczestnictwa w życiu Uczelni – zarówno na polu naukowym, jak i społecznym. Państwa entuzjazm, zaangażowanie i ciekawość świata są siłą napędową, która sprawia, że Akademia dynamicznie się rozwija.

Pragnę życzyć całej społeczności akademickiej Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej wielu sukcesów, wytrwałości oraz satysfakcji z podejmowanych działań. Niech ten rok akademicki będzie czasem pełnym nowych odkryć, osobistego rozwoju oraz wspólnych osiągnięć, które przyczynią się do dalszego rozwoju Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej.

dr hab. inż. Jacek Binda, prof. ANSBB

Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej