W dniach 30.08.-01.09 br. odbyły się coroczne Dni Bielska-Białej – jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w życiu „miasta splotów”, które przyciągnęło rzesze mieszkańców oraz turystów. Akademia Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej miała zaszczyt wziąć w nim udział ze swoim bogato wyposażonym stoiskiem, na którym każdy znalazł coś interesującego. Przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników, zapewniając wiele niezapomnianych wrażeń.

Jedną z największych atrakcji stoiska była prezentacja walizki technika kryminalistycznego, która wzbudzała szczególne zainteresowanie wśród pasjonatów kryminalistyki oraz osób chcących dowiedzieć się więcej o tym fascynującym zawodzie. Uczestnicy mieli okazję na własne oczy zobaczyć, jak wygląda profesjonalny sprzęt wykorzystywany przez specjalistów przy badaniu miejsc zbrodni. Każdy odwiedzający mógł także samodzielnie pobrać swoje odciski palców, które stanowiły nie tylko pamiątkę z wydarzenia, ale także umożliwiały zrozumienie, jak w praktyce działają techniki identyfikacji śladów daktyloskopijnych. Dla wielu osób było to niezwykle inspirujące doświadczenie, które mogło rozbudzić w nich ciekawość do nauk kryminalistycznych.

Dla tych, którzy szukali nowoczesnych technologii i odrobiny futurystycznych wizji, przygotowaliśmy specjalną strefę VR. Dzięki goglom wirtualnej rzeczywistości uczestnicy mogli przenieść się w przyszłość i odbyć spacer po futurystycznym mieście. Realistyczna grafika oraz nowoczesne środowisko immersyjne sprawiły, że odwiedzający mieli szansę doświadczyć zupełnie innego świata, co szczególnie przypadło do gustu młodszym, ale i dorosłym miłośnikom nowych technologii.

Udział Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej w Dniach Bielska-Białej okazał się ogromnym sukcesem. Dziękujemy organizatorom z Miejskiego Domu Kultury za możliwość udziału. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a przygotowane atrakcje przyciągnęły zarówno młodzież, dorosłych, jak i dzieci. Wydarzenie to było doskonałą okazją do promowania naszej uczelni oraz pokazania, jak różnorodna i nowoczesna jest nasza oferta edukacyjna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i zapraszamy do dalszej współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej – miejscem, gdzie zaczyna się Twój sukces!

Aleksander Sapiński, MBA
Pełnomocnik Rektora