Współpraca międzynarodowa na najwyższym poziomie! Akademia Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej od lat dąży do nawiązywania i umacniania międzynarodowych relacji akademickich, czego dowodem są liczne projekty, konferencje naukowe oraz aktywność w programach takich jak, CEEPUS czy Erasmus+. Niezwykle istotnym elementem naszych działań jest współpraca z krajami spoza Unii Europejskiej, co stanowi fundament w budowaniu globalnej wymiany wiedzy i doświadczeń. W związku z przygotowaniami do kolejnej edycji Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "Ekonomia w warunkach Wirtualnej Rzeczywistości", która odbędzie się już wkrótce, JM Rektor dr hab. inż. Jacek Binda, prof. ANSBB, wraz z pełnomocnikiem odbył ważne spotkanie z doc. dr Nazarem Hlyńskim, kierownikiem Katedry Marketingu i Logistyki Politechniki Lwowskiej. Spotkanie to jest kluczowym krokiem w rozwoju międzynarodowych relacji akademickich pomiędzy naszymi uczelniami. Celem spotkania było omówienie możliwości rozszerzenia współpracy w zakresie naukowo-badawczym oraz kontynuowanie mobilności akademickiej w ramach programu Erasmus+. Dyskusja pozwoliła na wymianę doświadczeń, jak również zdefiniowanie nowych obszarów współpracy, które przyniosą korzyści zarówno studentom, jak i kadrze akademickiej obu Uczelni. Wierzymy, że poprzez zacieśnienie tych relacji, możliwe będzie wspólne rozwijanie projektów badawczych oraz organizowanie wydarzeń, które umocnią pozycję naszych instytucji na arenie międzynarodowej.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa – nowa rzeczywistość ekonomii w świecie VR

Konferencja pt. "VR ECONOMY 2024" jest wydarzeniem, które od kilku lat przyciąga specjalistów z różnych dziedzin, nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Tematyka związana z wpływem wirtualnej rzeczywistości na rozwój gospodarki oraz różnorodne aspekty tego zjawiska stają się coraz bardziej istotne w dzisiejszym świecie. Jednym z głównych punktów konferencji będzie analiza zastosowań VR w różnych gałęziach przemysłu, a także dyskusje na temat przyszłości edukacji ekonomicznej i kształcenia kadr w warunkach zmieniającego się rynku pracy. Spotkanie z doc. dr Nazarem Hlyńskim i jego doświadczenie w zakresie logistyki oraz marketingu daje nam dodatkową możliwość wniesienia unikalnych perspektyw do tych rozmów.

Mobilność akademicka jako klucz do globalnej edukacji

Program Erasmus+ otwiera przed naszymi studentami i pracownikami szereg możliwości, umożliwiając zdobywanie wiedzy i doświadczeń na arenie międzynarodowej. Współpraca z krajami spoza UE jest dla nas nie tylko wyzwaniem, ale przede wszystkim ogromną szansą. Spotkanie z przedstawicielami Politechniki Lwowskiej jest kolejnym krokiem w budowaniu szerokich więzi akademickich oraz oferowaniu naszym studentom możliwości kształcenia i współpracy w międzynarodowych zespołach. Nieustannie dążymy do tego, aby nasi studenci mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych programach mobilnościowych, które wzbogacają ich wiedzę i umiejętności, a także umożliwiają nawiązywanie cennych kontaktów z rówieśnikami z całego świata. Erasmus+ dla państw spoza Unii Europejskiej to wyjątkowy projekt, który pozwala nam rozszerzać te możliwości, a dzięki współpracy z uczelniami takimi jak Politechnika Lwowska, możemy rozwijać naszą ofertę edukacyjną na wielu płaszczyznach. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych dalszych działań oraz do uczestnictwa w nadchodzącej konferencji, której szczegóły już wkrótce pojawią się na naszej stronie internetowej!

Aleksander Sapiński, MBA
Pełnomocnik Rektora