Pytania? Zadzwoń: +48 33 829 72 41/26

W dniu 12 kwietnia 2024 r. w Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej odbył się Dzień Otwarty, w którym uczestniczyła młodzież szkół średnich z powiatu bielskiego. Była to okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną Uczelni, a tym samym z wykładowcami, którzy prowadzili ciekawe wykłady i prelekcje oraz warsztaty.

Wśród zaproszonych gości należy wyróżnić służby mundurowe i ratunkowe, reprezentujące:

 • Komendę Miejską Policji w Bielsku-Białej z nowoczesnym radiowozem i quadami będącymi na wyposażeniu Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej,
 • Placówkę Straży Granicznej w Bielsku-Białej z quadem, motocyklem terenowym i elementami wyposażenia osobistego,
 • Straż Miejską w Bielsku-Białej, która prezentowała m. in. drona badającego poziom zanieczyszczenia powietrza,
 • Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku-Białej, przedstawiające szeroką możliwość podejmowania różnorakiej formy służby wojskowej na bardzo atrakcyjnych warunkach,
 • Beskidzkiego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z nowoczesnym dronem wykorzystywanym podczas poszukiwań ludzi w górach,
 • Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej prezentującej nowoczesny wóz bojowy będący na wyposażeniu PSP,
 • Bielskie Pogotowie Ratunkowe z pokazami zasad pierwszej pomocy przedmedycznej i karetką pogotowia.

Funkcjonariusze, żołnierze i pracownicy bardzo aktywnie prezentowali informacje o wykonywanych zawodach, o swoich instytucjach. Bardzo barwnie opisywali, jak wygląda ich służba i praca. Zachęcali młodzież do dokonywania wyborów odnośnie drogi zawodowej.

Podczas tego wyjątkowego dnia mogliśmy liczyć na wykłady zaproszonych gości.Pan Jerzy Siodłak, Naczelnik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poprowadził wykład nt. Bezpieczeństwo w górach. Młodzież mogła dowiedzieć się, jak ważne jest, aby zabezpieczyć się podczas wyprawy górskiej w trudnych warunkach. Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej dr hab. inż. Jacek Binda, prof. ANSBB wraz z Dyrektorem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Panem Marcinem Tomeckim poprowadzili wykład pt. Dzisiaj o przyszłości…. Podczas tego z kolei wykładu młodzież nie tylko mogła dowiedzieć się, kto był założycielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ale również jak zadbać o swoją finansową przyszłość.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wykład Pana dr Andrzeja Serka, wykładowcy ANSBB pt. Kryminalistyczne badanie i wykorzystanie zabezpieczonych śladów na miejscu zdarzenia. Z kolei Pani dr Jolanta Kubicka poprowadziła wykład dotyczący Innowacji w logistyce: drony, autonomiczne pojazdy, roboty. Pani Sędzia Sądu Rejonowego i wykładowca ANSBB dr Justyna Fibinger-Jasińska opowiedziała natomiast młodzieży dlaczego prawo na co dzień jest tak ważne i na czym polega praca Sędziego.

W tym miłym dzisiejszym dniu wystawiły się instytucje, firmy, banki gdzie młodzież mogła zapoznać się z ofertami pracy ale również zasadami funkcjonowania firm, banków, instytucji. Dziękujemy za udział i miłą współpracę:

 • Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu w Bielsku-Białej
 • Bankowi Pekao S.A.
 • Firmie 3Cargo
 • Firmie Koben – Kancelarii Transportowej

W szczególności dziękujemy za ten udany, ciekawy i inspirujący dzień Dyrektorom Szkół, Pedagogom, Nauczycielem, a nade wszystko młodzieży, która licznie nas odwiedziła.

Zapraszamy ponownie w mury Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej! Tym razem już w roli studentów!

Dział Promocji i Marketingu ANSBB

Atuty Akademii Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej

 

Prestiż i wysoka pozycja ANSBB w środowisku

Szeroka i różnorodna oferta studiów dostosowana do potrzeb rynku pracy

Wysoko wykwalifikowana kadra naukowo - dydaktyczna

Nowoczesna baza dydaktyczna, laboratoria z unikalną aparaturą badawczą

Umiędzynarodowienie studiów, m.in. Erasmus+, Cepus

Aktywność w kołach, konferencjach i seminariach naukowych

Niskie czesne, wysokie stypendia, liczne promocje

Dogodna lokalizacja i nowoczesna baza dydaktyczna

Studia kończące się uzyskaniem dyplomu oraz licznych certyfikatów

Adres


Akademia Nauk Stosowanych
w Bielsku-Białej
43-382 Bielsko-Biała ul. Cz. Tańskiego 5
Elektroniczna Skrzynka Podawcza:
/wsfip_bb/SkrytkaESP
Konto bankowe:
Bank Pekao S.A.
28 1240 4142 1111 0000 4823 0360

Back to top